Koło Misyjne

We wrześniu 2008 roku w Gimnazjum nr 38, znajdującym się na terenie naszej parafii powstało Szkolne Koło Przyjaciół Misji. Poprzez ciekawe zdjęcia i relacje z pobytu na Madagaskarze księży pracujących w parafii Świętego Krzyża zaczął się budzić w młodzieży duch misyjny. Do Koło Przyjaciół Misji należy 35 uczniów. Młodzieżą opiekuje się katecheta ks. Paweł Rycyk Spotkania odbywają się co tydzień w trzech grupach po zajęciach lekcyjnych.

Na spotkaniach młodzież zdobywa potrzebną wiedzę o krajach misyjnych, utrzymuje kontakt mailowy z misjonarzami oraz planuje akcje charytatywne w środowisku szkolnym na rzecz misji. Między innymi zostały zorganizowane na terenie szkoły dwie wystawy fotograficzne: o dzieciach na Madagaskarze i pracy polskich misjonarzy w Chinach, a także zbiórka podstawowych leków dla dzieci w krajach misyjnych.W parafii z inicjatywy młodzieży były rozprowadzane chińskie różańce z pereł hodowlanych przysłane przez ks. Pawła Wierzbickiego CM, pracującego wśród najuboższych chińczyków. Młodzież każdego roku w czasie Tygodnia Misyjnego w naszej bazylice kwestuje na rzecz misji zagranicznych i stara się uczestniczyć w dniach modlitwy za Kościół na Wschodzie i w Chinach. Bardzo ważnym elementem formacji są spotkania z przebywającymi na urlopach misjonarzami (ks. Marcin Wiśniewski CM, ks. Witold Oparcik CM), prenumerata czasopism misyjnych (Świat Misyjny) oraz wycieczki do muzeów zorganizowanych przy warszawskich parafiach prowadzonych przez Zgromadzenia o charakterze misyjnym (Księża Werbiści). Na terenie szkoły i parafii młodzież opiekuje się gablotami misyjnymi. W ostatnich tygodniach Koło Misyjne nawiązało ścisłą współpracę z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
Opiekun - ks. Paweł Rycyk CM

Kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Zobacz galerię zdjęć