niedziela, 31 sierpień 2014 09:41

Najważniejsze informacje i wydarzenia na najbliższe dni!

Napisane przez 

W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie ks. Marcina Rolke, który decyzją Przełożonych Zgromadzenia Misji został skierowany do pracy w tutejszej parafii. Księdzu Marcinowi życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask oraz dobrego samopoczucia w naszym domu i satysfakcji z podejmowanej posługi.


W poniedziałek 1 września przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji odbędzie się już 3. Marsz Pamięci dla uczczenia wszystkich ofiar zbrodniczych systemów totalitarnych. Rozpocznie się on w Archikatedrze św. Jana o godz. 17.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem do naszej Bazyliki, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona  Msza św. w intencji ofiar i wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. Wcześniej podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy również modlić się w intencji wszystkich poległych podczas II wojny światowej.


Również jutro, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami skorzystali w tym tygodniu z możliwości spowiedzi i ofiarowali Komunię świętą w intencji dziękczynnej za szczęśliwie przeżyte wakacje oraz z prośbą o dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.


Także w tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 Nowenna do św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy szczególnie gorąco młodzież: lektorów, ministrantów i kandydatów.  W piątek – spowiedź św. popołudniowa od godz. 15.30. W sobotę o godz. 11.00 Msza św. oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi.


Od 1 września Msze św. w tygodniu według porządku stałego.


W dalszym ciągu zapraszamy do dolnego kościoła naszej Bazyliki na wystawę pt.    „Kościoły Miasta Ruin”, zorganizowaną przez Fundację „Skarby Narodu” z okazji 70-tej rocznicy Powstania Warszawskiego. Prezentacja wystawy została przedłużona do 14 września włącznie. Czynna jest w niedziele w godz. 8.00 - 20.30.


W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na dwa wydarzenia muzyczne w naszej Bazylice:

W czwartek 4 września o 19.30 odbędzie się koncert organowy poświęcony pamięci profesor Magdaleny Czajki w wykonaniu absolwentów jej klasy. Na program złożą się utwory Bacha, Brahmsa, Sawy i improwizacje.
W piątek 5 września, również o 19.30 wystąpi Chór Katedry ze Skien pod dyrekcją Tima Bloomberga, który zaprezentuje m.in norweską muzykę sakralną.

Na oba koncerty wstęp wolny.


 

Czytany 3875 razy