wtorek, 30 wrzesień 2014 04:40

Goście z Indii w Bazylice Świętego Krzyża - ks. bp Niranjan Singh, biskup diecezji Sambalpur oraz ks. Ajay Kumar Singh.

Napisane przez 

Proboszcz parafii Świętego Krzyża Ksiądz Zygmunt Robert Berdychowski zaprasza do Bazyliki Świętego Krzyża na Mszę Świętą w piątek, 3 października o godz. 18.00.

 

Wspólnie z nami modlić się będą Ksiądz Biskup Niranjan Singh oraz Ksiądz Ajay Kumar Singh - goście z Indii.

 

 

Organizatorem wizyty jest Fundacja Christiani, której Zarząd zwraca się również do wszystkich Przyjaciół i Dobroczyńców Fundacji w następujących słowach:

 

 


Szanowni Państwo

Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy

Uprzejmie informuję, że w dniach 3-7 października br., na zaproszenie Fundacji Christiani, będą gościli w Polsce ks. bp Niranjan Singh, biskup diecezji Sambalpur oraz ks. Ajay Kumar Singh. Bardzo zależy nam, aby nasi bracia podczas tego krótkiego pobytu w Polsce, który ma charakter nieoficjalnej przyjacielskiej wizyty, odczuli miłość Kościoła Powszechnego i nasze dla nich serdeczne, przyjacielskie wsparcie.

W 2012 roku założyliśmy Fundację Christiani, która jako jeden ze swoich celów przyjęła niesienie pomocy prześladowanym chrześcijanom szczególnie w Indiach. Działamy jako społecznicy, na małą skalę ale bardzo konsekwentnie, w duchu braterskiej miłości. Utrzymujemy przyjacielskie, stałe kontakty z parafią pod wezwaniem Św. Pawła w Balliguda, w Kandhamal.

W tej położonej na skraju dżungli parafii mieszka 516 rodzin, jest tam 3052 katolików. Przekazujemy im skromną ale systematyczną pomoc finansową i nasze wsparcie w postaci upowszechniania informacji o nich i ich potrzebach.

Przez krótki okres pracy Fundacji Christiani, udało nam się zbudować stały kontakt i zdobyć zaufanie naszych przyjaciół z Indii oraz ich przekonanie, że mogą na nas liczyć. Owocem naszej dwuletniej pracy jest obecna wizyta w Polsce, której celem jest nawiązanie stałych więzi między kościołami w Polsce i w Indiach. Kontakt z braćmi z Kościoła w Indiach jest także dla nas wielkim darem miłości i mocy Kościoła Powszechnego.

Tym darem braterskiej miłości nasi goście z Indii pragnęliby podzielić się także z każdym z Państwa. Prosimy o towarzyszenie nam dobrymi myślami i modlitwą i zapraszamy do osobistego uczestnictwa jeśli będzie to dla Państwa możliwe. Serdecznie pozdrawiamy.

 

Z wyrazami szacunku

Zarząd Fundacji Christiani

Krystyna Lachowicz, Krystyna Olszewska, Jolanta Winiarska, Krzysztof Karwowski


 

 
Czytany 3166 razy