czwartek, 06 listopad 2014 16:52

Zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy katedry sosnowieckiej

Napisane przez 

 

W nocy z 28 na 29 października br. spłonął doszczętnie dach zabytkowej Katedry Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. W związku z tym tragicznym wydarzeniem Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak wystosował komunikat do diecezjan i wszystkich ludzi dobrej woli. Napisał w nim m.in.: 

 


"Z sercem przepełnionym bólem piszę do Was, bo wiem, że wasze serca zawsze były wrażliwe na potrzeby tych, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji. W nocy z wtorku na środę (tj. z 28 na 29 października br.) pożar ogarnął naszą zabytkową katedrę, wyrządzając ogromne szkody. Dach nie istnieje, a zabytkowe wnętrze z unikalnymi malowidłami wykonanymi przez Włodzimierza Tetmajera i Henryka Uziembło nadaje się do kapitalnego remontu. Katedra sosnowiecka to nie tylko matka wszystkich kościołów naszej diecezji, ale to także perła dziedzictwa narodowego. [...] Gdy zbliżają się deszcze, śniegi i mrozy, jako biskup i Pasterz Diecezji Sosnowieckiej, proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu zabytkowej sosnowieckiej katedry. Jak tylko najlepiej potrafię, proszę o modlitwę, o pomoc materialną i finansową. Proszę wszystkich bez względu na przekonania, przyjdźcie i teraz z pomocą w potrzebie. Wesprzyjcie to ważne i trudne dzieło odbudowy katedralnej bazyliki".


 

Wyrazem naszej solidarności braterskiej z Wiernymi Diecezji Sosnowieckiej w tych trudnych chwilach będzie przeprowadzona w niedzielę, 9 listopada br., we wszystkich parafiach i rektoratach Archidiecezji Warszawskiej zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy katedry sosnowieckiej.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Panu

† Biskup Rafał Markowski
Biskup Pomocniczy w Archidiecezji Warszawskiej
Wikariusz Generalny


Warszawa, 4 listopada 2014


 

Czytany 3203 razy