niedziela, 22 luty 2015 10:18

Wielki Post w naszej parafii

Napisane przez 
Rozpoczął się Wielki Post. W głębokim i owocnym przeżyciu tego czasu pomogą nam rekolekcje wielkopostne oraz wielkopostne nabożeństwa, zwłaszcza Droga Krzyżowa i Gorzkie żale.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Tradycyjnie też w każdą niedzielę Wielkiego Postu w naszej Bazylice odbywać się będą koncerty pasyjne (szczegóły na plakacie niżej).

W związku z rozpoczęciem warszawskiej liturgii stacyjnej Wielkiego Postu informujemy, że nasza bazylika będzie kościołem stacyjnym 15 marca, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Szczegółowy plan "liturgii stacyjnej" znajduje się również w "Aktualnościach" na naszej stronie internetowej (TUTAJ) oraz w biuletynie parafialnym "Sursum Corda".

Informacje o rekolekcjach parafialnych, rekolekcjach dla poszukujących, nabożeństwach wielkopostnych oraz koncertach pasyjnych znajdują się na plakatach oraz będą systematycznie przypominane w ogłoszeniach parafialnych.

Przypominamy, że jak co roku, nabożeństwa Gorzkich Żali, będą transmitowane przez Radio Maryja, w każdą niedzielę o godz. 18.00. Kazania pasyjne w tym roku, wygłoszą byli, żyjący proboszczowie naszej świętokrzyskiej parafii.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich nabożeństwach i koncertach, które pomogą nam dobrze przygotować się do tegorocznej Wielkanocy.


Czytany 6675 razy