środa, 15 sierpień 2018 04:00

Zapraszamy na koncert pt. „Pieśni Legionowe i Ułańskie”, w ramach cyklu koncertowego „Pieśni Wolności” - niedziela 19 sierpnia o godz. 20.00

Napisane przez 
W imieniu Biura programu „Niepodległa”, naszej Parafii, Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia  „WEST” pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do uczestnictwa w koncercie pieśni legionowych i ułańskich - drugiego koncertu w cyklu pod nazwą „Pieśni Wolności” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” wraz z instrumentalistami odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia (początek o godz. 20.00) w dolnym kościele naszej Bazyliki. Program koncertu będzie osadzony w okresie polskiej walki o niepodległość w czasie I wojny światowej, a także wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. i pierwszych lat II Rzeczypospolitej.

Kolejne koncerty w ramach cyklu to:

1) „Wrzesień’39 – koncert polskich pieśni II wojny światowej” rozpocznie się 1 września o godz. 19.00.

2) Czwarty, ostatni z koncertów, rozpocznie się 13 października o godz. 19.00 i będzie między innymi muzycznym wspomnieniem odwiedzin papieża Jana Pawła II w Bazylice i spotkania ze środowiskami twórczymi, które miało tam miejsce w 1987 roku.

Na każde z wydarzeń wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Czytany 2140 razy