środa, 10 październik 2018 00:00

Zapraszamy na koncert pt. "Jan Paweł II - muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie Karola Wojtyły"

Napisane przez 

W imieniu Biura programu „Niepodległa”, naszej Parafii, Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia  „WEST” pragniemy Państwa  serdecznie zaprosić do uczestnictwa w koncercie pt. "Jan Paweł II - muzyczna opowieść o życiu i pontyfikacie Karola Wojtyły", finałowym koncercie cyklu pod nazwą „Pieśni Wolności” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” wraz z instrumentalistami odbędzie się w sobotę, 13 października (początek o 19:00) w dolnym kościele naszej Bazyliki. 

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” przygotował zróżnicowany repertuar, dlatego obok tradycyjnych pieśni religijnych i oazowych pojawi się poezja śpiewana, poświęcona Ojcu Świętemu. W czasie koncertu będzie można również usłyszeć utwory, do których teksty napisał sam Karol Wojtyła. Wydarzenie będzie także muzycznym wspomnieniem odwiedzin papieża Jana Pawła II w Bazylice i spotkania ze środowiskami twórczymi, które miało miejsce w świątyni w 1987 roku. Wstęp wolny.

Czytany 2629 razy