sobota, 17 listopad 2018 00:00

Punkt Bezpłatnej Pomocy Prawnej

Napisane przez 

Punkt Bezpłatnej Pomocy Prawnej

                W wyniku współpracy z Fundacją Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza przy Bazylice Świętego Krzyża został utworzony punkt bezpłatnych porad prawnych, z których skorzystać może każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej, niebędąca w stanie ponieść kosztów profesjonalnej pomocy prawnej.

                Pomysł na utworzenie takiego punkt przy naszej Parafii zrodził się ze spotkań jednego z wolontariuszy Poradni, członka Duszpasterstwa Akademickiego, z naszą Parafianką, panią Stefanią Wiśniewską, odwiedzaną przez młodych ludzi w celu ofiarowania jej pomocy
i wspólnego spędzenia czasu. W wyniku połączenia pragnienia niesienia pomocy przez młodych ludzi i potrzeb sygnalizowanych przez starsze osoby, mieszkające na terenie Parafii, została nawiązana współpraca z Fundacją Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza, powołaną do życia w marcu 2002 roku przez ks. Zygmunta Malackiego, mec. Macieja Bednarkiewicza, dr. hab. Leszka Boska i dr. Piotra Bielarczyka. Misją Fundacji jest edukowanie młodych prawników i pomaganie tym, którzy potrzebują pomocy. W ramach swojej działalności Organizacja prowadzi w różnych miastach Polski punkty Poradni Prawnej, w których bezpłatnej pomocy udzielają wolontariusze - studenci prawa i prawnicy praktycy - pod okiem profesjonalnych konsultantów. Działalność Fundacji odbywa się w porozumieniu
z Okręgową Izbą Radców Prawnych, a swym patronatem objęła ją Naczelna Rada Adwokacka.

                W punkcie przy naszej Parafii porady będą udzielane naprzemiennie w co drugi wtorek i co drugi piątek w godzinach 18:00-20:00 w sali św. Rocha znajdującej się na terenie plebanii. Pierwszy dyżur w punkcie zaplanowany jest na wtorek 20 listopada b.r. Aby skorzystać z porady należy zapisać się, dzwoniąc do biura Fundacji na numer (22) 498 72 30 od poniedziałku do czwartku od 14:00 do 17:00.

                Pomoc będzie udzielana w sprawach, które nie toczą się przed sądem. Jeśli mają Państwo sprawę na etapie sądowym, prosimy o kontakt z biurem Fundacji. Wolontariusze Poradni nie udzielają porad w sprawach gospodarczych, podatkowych, rozwodowych i dotyczących separacji. Po umówieniu, na pierwszą wizytę prosimy przynieść kserokopie dokumentów związanych ze sprawą.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:  http://www.academiaiuris.pl.

Czytany 2484 razy