poniedziałek, 30 wrzesień 2019 00:00

Msza św. za śp. ks. Stanisława Szczepanika CM - naszego wspólbrata zamordowanego w Potroryko

Napisane przez 

W najbliższy czwartek, 3 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszej Bazylice Msza św. w int. śp. ks. Stanisława Szczepanika w dniu jego pogrzebu w Krakowie. Więcej informacji na temat naszego współbrata misjonarza i jego tragicznej śmierci znajdziemy w Biuletynie parafialnym „Sursum corda”:

Nasz współbrat – misjonarz ks. Stanisław Szczepanik – zamordowany.

Pod koniec sierpnia br. dotarła do Polski smutna wiadomość o niespodziewanej śmierci polskiego misjonarza w Portoryko – ks. Stanisława Szczepanika z naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Obecnie raporty kryminalistyczne tamtejszej policji potwierdziły, że ks. Stanisław Szczepanik, zmarły 16 sierpnia, w trzecim co do wielkości mieście Portoryko – Ponce, padł ofiarą brutalnego morderstwa, a nie nieszczęśliwego wypadku na rowerze – jak początkowo informowano. Zdaniem policji liczne i głębokie rany na ciele kapłana nie pasowały do zwyczajnego upadku w miejscu, które nie było szczególnie niebezpieczne. Prokurator Ponce potwierdził, że wszystkie ślady wskazują, iż ks. Stanisław doznał licznych i gwałtownych ciosów. Można podejrzewać, że sprawcami zbrodni byli handlarze narkotyków.

Ks. Stanisław Szczepanik CM miał 63 lata. W 1981 r. wstąpił do zgromadzenia, a w 1985 r. przyjął święcenia kapłańskie. Rok potem wyjechał na misje najpierw do dawnego Zairu (Kongo), a następnie na Haiti, Dominikanę i do Portoryko. Był gorliwym duszpasterzem, niestrudzonym spowiednikiem, a także wielkim promotorem kultu Miłosierdzia Bożego. Pomagał wielu rodzinom, które po huraganie w 2017 r. musiały odbudować swoje domy. W czerwcu br. był po raz ostatni w Polsce; odwiedził wtedy też nasz misjonarski Dom świętokrzyski.

Prochy naszego współbrata zostaną sprowadzone do Polski, a uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława Szczepanika odbędą się 3 października w Krakowie.

 

Czytany 2721 razy