Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.  1. W dniu dzisiejszym Bazylika  Świętego Krzyża jest wielkopostnym kościołem stacyjnym. Oprócz stałego porządku Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 14.00, koronkę do Bożego Miło­ sierdzia o 15.00, występ Chóru CASTITUDO pod dyr. Andrzeja Molendy o 17.00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żalów o 18.00, które będzie transmitowane przez Radio Maryja. Dziś o 20.00 odprawimy dodatkową Mszę św., którą zakończymy Apelem Jasnogórskim
  2. W tym tygodniu w liturgii świętujemy: w poniedziałek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w sobotę, 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W sobotę po Mszy św. o 12.00 będzie okazja do podjęcia dzieła duchowej adopcji.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 marca, rozpoczynamy czas rekolekcji, które w tym roku popro­wadzi ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan. Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w tym ważnym  wydarzeniu wielkopostnym oraz prosimy o gorącą modlitwę w intencji dobrych i trwałych owoców tego czasu łaski.
  4. Rekolekcje Wielkopostne dla studentów rozpoczynają się w najbliższy piątek, 24 marca po drodze krzyżowej o 19.30.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek o 9.30; 17.00 i 19.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w dolnym kościele o 17.00.
  6. Absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają na Msze św. Nikodemowe zakończone adoracją relikwii Krzyża św. w kolejne czwartki Wielkiego Postu o 19.00.
  7. W poniedziałek, 20 marca rozpoczynamy ostatni etap budowy kaplicy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przepraszamy za wszelkie trudności związane z pracami montażowymi. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dzięki którym mogliśmy zrealizować to wielkie przedsięwzięcie.
  8. Stowarzyszenie Miłosierdzia po każdej Mszy św. zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu charytatywnym organizowanym w sali Duszpasterstwa Akademickiego.
  9. Dziś możemy także pomóc pani Paulinie Zaborowskiej, która poprosiła naszą parafię o możliwość przeprowadzenia zbiórki środków finansowych potrzebnych do przeprowadzenia kosztownej operacji.