Ogłoszenia duszpasterskie


X Niedziela Zwykła – 09.06.2024 r.

  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o 18.30 oraz na Mszę św. w intencji Ojczyzny o 19.00.
  2. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach św. o 9.00 i 18.00
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, św. Barnaby, apostoła; we czwartek, św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w piątek, bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  4. We czwartek, 13 czerwca, przypada kolejna rocznica nawiedzenia naszej świątyni przez św. Jana Pawła II, który przed 37 laty spotkał się w Kościele Świętego Krzyża z przedstawicielami świata kultury i sztuki. Do dnia dzisiejszego w naszej bazylice, obok Ołtarza Ojczyzny, znajdują się klęcznik i fotel na którym zasiadał papież podczas tej pamiętnej wizyty.  
  5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, z placu Trzech Krzyży wyruszy „Marsz dla życia i Rodziny”, który przejdzie w kierunku Belwederu. Poprzedzi go msza św. o godz. 11.30 w kościele św. Aleksandra.
  6. Akademia Katolicka w Warszawie rozpoczęła zapisy na kolejny rok nauki. Uczelnia oferuje dogodne terminy zajęć  niestacjonarnych, podyplomowych, doktoranckich oraz unikatowe studia w systemie blended-learning w zakresie teologii, katechetyki, duchowości, muzyki kościelnej. Zaprasza też na kursy: Małżeństwa i Rodziny, Teologii dla Zabieganych, Szkoły Biblijnej, Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej i Sztuki Bycia Katechetą. Więcej informacji na stronie akademiakatolicka.pl
  7. Dziś przedstawiciele Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przeprowadzają kwestę na rzecz osób najbardziej potrzebujących pomocy. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
  8. Zachęcamy także do nabywania i czytania prasy katolickiej.