Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r

  1. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żalów, które odprawimy w każda niedzielę o 18.00. Tegoroczne kazania pasyjne wygłosi rektor Akademii Katolickiej w Warszawie ks. prof. Krzysztof Pawlina.
  2. W ramach XXXII cyklu Koncertów Pasyjnych, w dniu dzisiejszym o 17.00 w naszej Bazylice wystąpi chór Gaudete In Domino pod dyrekcją Doroty Dąbrowskiej.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniową nowennę do św. Judy Tadeusza o 17.30 oraz na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań o 18.00.
  4. W najbliższy czwartek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  5. W kolejne czwartki Wielkiego Postu o godz. 19.00 absolwenci Duszpasterstwa Akade­mickiego zapraszają na Msze św. Nikodemowe wraz z nabożeństwem adoracji relikwii Krzyża Świętego.
  6. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o 9.30; 17.00 oraz dla studentów o19.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o 17.00 do dolnego kościoła.
  7. W ramach cyklu „Duchowość dla Warszawy” Akademia Katolicka w Warszawie wraz z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi zapraszają na wykład „Jak nie przegrać przegranej? Mądre radzenie sobie z porażkami.” Wykład wygłosi o. Wojciech Jędrzejewski OP w najbliższy czwartek 22 lutego o godz. 19 w auli Narodowego Instytutu Kultury i dziedzictwa Wsi przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
  8. W przyszłą niedzielę, w ramach Dnia Pomocy Misjonarzom Ad gentes, modlitwą i ofiarami będziemy wspierać misjonarzy.
  9. Przypominamy o modlitwie w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Szczegółowy terminarz oraz program dnia modlitwy umieszczone są w gablocie przy wyjściu z Bazyliki. Nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym 10 marca.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.