Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.


  1. Z okazji 109. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w naszych modlitwach pamiętajmy o rodakach znajdujących się na emigracji oraz o obcokrajowcach szuka­jących pomocy w naszej Ojczyźnie.
  2. Dzisiaj o 17.15 w naszej Bazylice będziemy mogli wysłuchać oratorium p.t. „Mówiono o nim, że przegrał”. Utwór, który opowiada o życiu św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, zostanie wykonany przez solistów i instrumentalistów Filharmonii Warszawskiej, Polskiej Opery Królewskiej oraz chór Ave – wstęp wolny. Z racji koncertu w dniu dzisiejszym nie będzie nieszporów.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę, św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Misji oraz Sióstr Miłosierdzia; we czwartek, św. Wacława, męczennika; w piątek, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę, św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  4. Z okazji uroczystości św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia, zapraszamy na Mszę św. odpustową, którą odprawimy w najbliższą środę, 27 września o 18.00.
  5. W ramach dziewięcioletniej nowenny przed 200 rocznicą objawień Cudownego Medalika, w środę 27 września podczas modlitwy różańcowej o 12.30 będą wręczane Cudowne Medaliki.
  6. W każdy wtorek o 17.30 zachęcamy do udziału w nowennie do św. Judy Tadeusza, który jest szczegól­nym orędownikiem w rozwiązywaniu spraw trudnych. Kartki z intencjami można składać przez cały tydzień do skarbony umieszczonej przy ołtarzu Apostoła.
  7. Grupę młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz nowych kandydatów zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 października po Mszy św. o 11.45. Tegoroczne przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy we czwartek, 5 października, o 19.00 w sali św. Wincentego a Paulo.
  8. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej