Ogłoszenia duszpasterskie


XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

  1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o 18.30 oraz na Mszę św. w intencji Ojczyzny o 19.00. 
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek, Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel
  3. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. w intencjach, które możemy przekazać polskim Misjonarzom, posługującym w różnych rejonach świata. Jest to bardzo konkretna forma wspierania misji, którą gorąco polecamy zwłaszcza, że w okresie letnim odwiedzają nas Misjonarze przybywający na wakacyjny wypoczynek. Intencje przyjmuje siostra w zakrystii.
  4. Stowarzyszenie Miłosierdzia przeprowadza dziś comiesięczną zbiórkę na rzecz osób potrzebujących. Ofiary składane w tym tygodniu będą przeznaczone na wsparcie dzieci wyjeżdżających na letni odpoczynek.
  5. Z powodu niewłaściwej eksploatacji została uszko­dzona winda dla osób niepełnospra­wnych, która pozostanie nieczynna do momentu sprowadzenia części zastępczych. Przepraszamy za utrudnienia.
  6. Zawiadamiamy, że dnia 12 lipca 2024 roku odszedł do wieczności ks. Alojzy Henel, który w latach 1975-1981 pełnił funkcję proboszcza Parafii Świętego Krzyża w Warszawie. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek, 16 lipca, w kościele Księży Misjonarzy w Krakowie na Kleparzu o 11.00. W naszej Bazylice Mszę św. w intencji zmarłego kapłana, odprawimy w dniu pogrzebu o 12.00.
  7. Wszystkim rozpoczynającym wypoczynek życzymy dobrej pogody oraz skutecznej odnowy sił fizycznych i duchowych. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., a także o zachowaniu właściwego stroju podczas odwiedzania miejsc świętych w upalne dni.
  8. Polecamy prasę katolicką, a w niej komentarze i pogłębioną refleksję na temat bieżących wydarzeń w Kościele, Ojczyźnie i na świecie. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.