Ogłoszenia duszpasterskie

 


XXVIII Niedziela zwykła - 15.10.2017 r.


Dzisiaj jeszcze o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały miesiąc październik nabożeństwa to odprawiamy w naszej Bazylice: w niedziele o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy w środę na godz. 17.00 do dolnego kościoła, natomiast młodzież będzie spotykać się na tej modlitwie w poniedziałek i w czwartek o godz. 17.30 w kaplicy Matki Bożej.

W czwartek, 19 października przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i jego liturgiczne wspomnienie. Prośmy przez jego wstawiennictwo o pomyślność dla naszej Ojczyzny, której bł. ks. Jerzy ofiarował swoje kapłańskie życie.

Ponadto w liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Zgodnie z zapowiedzią, w środę 18 października odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Cnót Obywatelskich, działającej przy ołtarzu Ojczyzny. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00 w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana. Spotkanie z prof. Stanisławem Gebhardtem zatytułowane „Robert Schuman na drodze mojego życia”, poprowadzi prof. Zbigniew Krysiak. Prof. Stanisław Gebhardt jest Polakiem, który przeszedł ciężkie koleje II wojny światowej i był więźniem obozu koncentracyjnego. Po wojnie współpracował z Robertem Schumanem i w tym kontekście będzie jego wystąpienie.

Za tydzień Niedziela Misyjna. Modlitwą i ofiarą będziemy wspierać działalność misyjną Kościoła.

We wtorek przypada kolejna rocznica śmierci Fryderyka Chopina. Z tej okazji zapraszamy na Koncert – Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, organizowany tradycyjnie przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Towarzystwo Śpiewacze "LIRA" w Warszawie zaprasza na wspólny koncert chóru męskiego Towarzystwa pod dyrekcją Marcina Cmiela wraz z gośćmi
zaproszonymi z Irlandii Północnej. Spotkanie z klasyczną, chóralną muzyką sakralną z różnych epok odbędzie się w piątek 20 października o godz. 19.30.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.