Ogłoszenia duszpasterskie 27. Niedziela zwykła- 06.10.2019 r.


Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice, z racji I niedzieli miesiąca, Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca w dolnym kościele o godz. 16.30. O godz. 18.00 – Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu nabożeństwo to odprawiamy po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Zapraszamy do licznego udziału. Różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w dolnym kościele.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W czwartek, 10 października o godz. 19.00 w sali św. Wincentego a Paulo (wejście od ul. Traugutta) rozpocznie się nowy cykl katechez dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Prowadzi je ks. Tadeusz Ristau CM.

Za tydzień w niedzielę, 13 października, będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tradycyjnie w tym dniu zostanie także przeprowadzona zbiórka funduszy na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej i prosimy o zabranie kolejnego numeru naszego biuletynu parafialnego „Sursum corda”.