Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018 r.


Dzisiaj jeszcze o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu odprawiamy je o godz. 9.30 i 18.30.

W liturgii tygodnia, w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

Nowenna do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Za tydzień, w niedzielę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Za tydzień, w niedzielę 24 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 13.00 będziemy dziękowali Panu Bogu za 50 lat kapłaństwa ks. Ludwika Wierzchołowskiego, wieloletniego duszpasterza naszej Parafii. Zapraszamy do licznego udziału.

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim wakacje. W tygodniu odbędą się Msze św. dziękczynne dla poszczególnych szkół. Dzieci i młodzież zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby z Jezusem zakończyć rok szkolny i Jego opiece powierzyć się na czas wakacji.

W czwartek 21 czerwca o 19.30 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu ks. Mariusza Rybałtowskiego. W programie: Caesar Franck, Mieczysław Surzyński, Władysław Szymański i Jehan Alain.
Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, tak jak każdego miesiąca, zbiera dziś przy wyjściu z Bazyliki ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty parafialnej. Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz prosimy o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.