Ogłoszenia duszpasterskie2. Niedziela Adwentu - 08.12.2019 r.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Dzisiejsza niedziela, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, jest obchodzona jako dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do włączenia się modlitwą i hojnością materialną w te szlachetną inicjatywę. Wyrażamy wdzięczność i uznanie dla członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, którzy dzisiaj kwestują na ten cel. Bóg zapłać.

Także dzisiaj odbędzie się uroczyste ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Długiej 3. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Ojcowie Paulini zapraszają wszystkich do licznego udziału.

W naszej Bazylice jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. O 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji II niedzieli miesiąca.

Msze św. roratnie odprawiane są w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00 oraz dodatkowo dla dzieci we wtorki i czwartki o 17.00 w dolnym kościele, a dla studentów w czwartki o 19.30, również w dolnym kościele.

W liturgii tygodnia: w piątek – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. Tego dnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tamtych dni.; w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę 15 grudnia rozpoczną się w naszej Bazylice adwentowe rekolekcje dla dorosłych. Poprowadzi je nasz współbrat misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Jacek Wachowiak. Już dzisiaj zaplanujmy czas, aby skorzystać z nauk rekolekcyjnych, które będą głoszone w niedziele na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Rekolekcje dla studentów  odbywają się w kolejne czwartki  grudnia, podczas Mszy św. o godz. 19.30 w dolnym kościele.

W zakrystii można w dalszym ciągu nabywać opłatki wigilijne, natomiast ministranci rozprowadzają w zakrystii i przy wyjściu z Bazyliki świece wigilijne Caritas.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo wystawiło tradycyjnie kosz, do którego można przynosić produkty, którymi chcemy się podzielić na Święta z potrzebującymi. Kosz umieszczony jest przy konfesjonale obok ołtarza Ojczyzny.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz prosimy o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.