Ogłoszenia duszpasterskie


 12 Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

W tym roku naszą wspólnotę opuszczają księża Cezary Kokociński oraz Jerzy Grzyb. Ksiądz Cezary został skierowany do pracy w Pabianicach gdzie obejmie urząd dyrektora szkoły podstawowej im. św. Wincentego a Paulo. Ksiądz Jerzy w przyszłym tygodniu rozpocznie posługę proboszcza w parafii Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Pragniemy serdecznie podziękować Księżom za owocną pracę w Bazylice Świętego Krzyża oraz życzyć im Bożego błogosławieństwa na dalszej drodze kapłańskiego życia. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie Msza św., którą odprawimy w intencji obu kapłanów w najbliższą środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. 

Dzisiaj o 18.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z nowenną przed uroczystością św. Apostołów Piotra i Pawła. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach świętych o 9.00 i 18.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek, św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w czwartek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu w Archikatedrze Warszawskiej odbędzie się uroczysta Msza św. kończąca diecezjalny etap synodu. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W tym tygodniu dzieci i młodzież szkół średnich kończą kolejny rok nauki. Z tej okazji odprawimy Msze św. dziękczynne dla poszczególnych szkół prosząc o szczęśliwy i bezpieczny czas odpoczynku wakacyjnego.

Informujemy, że w okresie wakacji nie będzie oddzielnych Mszy św. dla dzieci i studentów. Za tydzień nie będzie już Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele o 10.30.

W przyszłą niedzielę, 26 czerwca zapraszamy na koncert przygotowany przez naszego organistę pana Marcina Zielińskiego oraz wiolonczelistkę panią Justynę Kanską. Koncert odbędzie się o 17.00. Wstęp wolny.

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu zostało naprawione uszkodzone korozją serce dzwonu. Koszt prac wyniósł 6.000 zł. Ocena stanu technicznego dzwonnicy wskazuje, że konieczna jest także wymiana serca drugiego dzwonu oraz renowacja jarzm. Obecnie oczekujemy na plan prac konserwatorskich oraz ich wycenę. Odpowiadając na liczne głosy wiernych, w tym tygodniu planujemy zainstalować nowy ekran, który umożliwi bardziej czytelne wyświetlanie tekstów pieśni. Dobiegają także końca prace nad gipsowym modelem rzeźby bł. kardynała Stefana Wyszyń­skiego, która powinna zostać zamontowana próbnie w połowie lipca. Wszystkie inwestycje polecamy hojności parafian oraz miłośników naszej Bazyliki.   

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej