Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- 16.06.2019 r.


Dzisiaj jeszcze o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu odprawiamy je o godz. 9.30 i 18.30.

W najbliższy czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Centralna procesja rozpocznie się w Archikatedrze św. Jana Mszą św. o godz. 10.00 i przejdzie od Placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską do Placu Marszałka Piłsudskiego, gdzie procesja się zakończy. Zapraszamy drogich Parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice do uczestnictwa w procesji centralnej. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, które przeżywały rocznicę I Komunii, dziewczynki sypiące kwiaty oraz przedstawicieli grup parafialnych. Niech nasza obecność, tak jak każdego roku, będzie radosnym, publicznym wyznaniem wiary w to, że Chrystus Pan jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. w dolnym kościele.

Ponadto w liturgii tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Nowenna do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św.
w intencji podziękowań i próśb.

Duszpasterstwo akademickie, działające przy naszej parafii, zaprasza po raz ostatni przed wakacjami na adorację wraz z modlitwą uwielbienia w najbliższą środę od godz. 19.30.

Z prac remontowych: informujemy, iż nasza parafia otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację trzeciego etapu prac konserwatorsko – budowlanych, tzn. remont schodów wejściowych od Krakowskiego Przedmieścia. Zostały już zakończone przygotowania formalne i w minionym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe, które będą wykonywane etapami: I etap – wejście od ul. Traugutta, II etap – wejście od ul. Świętokrzyskiej. Wszystkie trwające prace polecamy modlitwom, życzliwej trosce i ofiarności Drogich Parafian i wszystkich związanych z naszą świątynią.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami dla szkół podstawowych i średnich informujemy, że za tydzień nie będzie już odprawiana Msza św. w dolnym kościele o 10.30. Nie będzie również Mszy św. dla studentów o godz. 19.00 w dolnym kościele. Dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom i opiekunom życzymy już dziś bezpiecznych wyjazdów, dobrego wypoczynku i odkrywania Bożej obecności w pięknie otaczającego świata.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz prosimy o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.

Gościmy dziś w naszej wspólnocie przedstawicieli Hospicjum Mokotowskiego Świętego Krzyża, którzy każdego roku zwracają się do nas z gorącym apelem o wsparcie dla ich podopiecznych.