Ogłoszenia duszpasterskie10. Niedziela zwykła - 06 czerwca 2021 r.


Jeszcze dzisiaj w naszej Bazylice: o godz. 16.30 w dolnym kościele – Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca, z racji pierwszej niedzieli miesiąca; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiamy je o 9.30 i 18.30.

W liturgii tygodnia:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej;
  • w środę – święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Katedralnego;
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa czerwcowego o 9.30 i 18.30 odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Nowenna do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30. O 18.00 – Msza św. w intencji podziękowań i próśb.  

W czwartek – zakończenie Dni Eucharystycznych po uroczystości Bożego Ciała. Po Mszach św. o 9.00, 12.00 i 18.00 – obrzęd błogosławieństwa wianków.

Za tydzień, w niedzielę 13 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 13.00, będziemy dziękowali Bogu za dar posługi w naszej parafii czterech kapłanów: ks. Marka Białkowskiego, ks. Piotra Kwietnia, ks. Sławomira Wartalskiego i ks. Damiana Wyżkiewicza, którzy decyzją Przełożonych  Zgromadzenia Misji kończą posługę w naszej parafii i od lipca podejmą ją w nowym miejscu. Będzie to dla nas okazja, aby wyrazić im naszą wdzięczność. Zapraszamy do licznego udziału.

Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca – Msza św. w intencji Ojczyzny godz. 19.00. Podczas tej Eucharystii oddamy hołd śp. Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, którego 138. rocznicę śmierci obchodziliśmy 23 maja. Razem z nami modlić się będzie Młodzież współpracująca z teatrem im. Tadeusza, Marii, Barbary i Włodzimierza Fijewskich. Po Mszy św. odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieży, pt. „Ojczyzna – Ziomkowie – to moralne Zjednoczenie”, przygotowany przez panią Barbarę Fijewską-Dobrzyńską. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy także do nabywania i czytania prasy katolickiej.