Ogłoszenia duszpasterskie33. Niedziela zwykła - 15 listopada 2020 r.


W dniu dzisiejszym Kościół Powszechny obchodzi po raz czwarty Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zachęcamy do włączenia się w konkretne akcje, organizowane w parafiach, przez Caritas Polska i inne organizacje charytatywne. W naszej Parafii jest to Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. W ubiegłym roku wspieraliśmy remont Domu Samotnej Matki w Żaganiu, prowadzony przez Stowarzyszenie. W tym roku zachęcamy do wsparcia ofiarami do puszek potrzeb podopiecznych naszego Stowarzyszenia.

Jeszcze dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 18.00 nabożeństwo wypominkowe. W tygodniu nabożeństwo to odprawiamy o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorków.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           W liturgii tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy; w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy; w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana; w sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 – Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i zarazem zakończenie kolejnego roku liturgicznego.

Informujemy, iż w związku z panującą sytuacją kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku: we wtorki i środy od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. W czwartki i piątki od 10.00 do 12.00.

Od najbliższego wtorku zapraszamy na wieczorny Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji jak najszybszego ustania pandemii, w intencji chorych i służby zdrowia oraz w intencjach Ojczyzny i Kościoła. Początek Różańca o godz. 20.30.

Papieski Wydział Teologiczny, który do tej pory organizował wykłady otwarte „Duchowość dla Warszawy”, został przekształcony w Akademię Katolicką w Warszawie. Uczelnia ta zaprasza wszystkich chętnych na kolejny wykład, zatytułowany „Dogadać się z nastolatkiem, czyli czego potrzebuje Twoje dziecko?” Wygłoszą go: dr Agnieszka Kozak (psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki) oraz o. Czesław Wasilewski SJ (duszpasterz młodzieży, katecheta, rekolekcjonista). Wykład odbędzie się online 25 listopada (środa), o godzinie 19.00 i będzie transmitowany w Internecie. Link do transmisji można znaleźć na stronie internetowej uczelni: akademiakatolicka.pl. W imieniu Akademii Katolickiej serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.