Ogłoszenia duszpasterskie 3. Niedziela zwykła  - 23 stycznia 2022 r.


Dziś po raz trzeci przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, która – zgodnie z intencją Papieża Franciszka – zachęca nas do ciągłego odkrywania mocy Słowa Bożego w naszym chrześcijańskim życiu.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na Nieszpory Niedzielne wraz z wystawieniem Najświętszego Sakra­mentu, które odprawimy o godz. 18.30. Ofiarujemy je w intencji rodzin naszej parafii, które w ostatnim czasie uczestniczyły w spotkaniach kolędowych. Dziś o godz. 19.00 odprawimy także Mszę św. w intencji Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa z okazji 9. rocznicy śmierci.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które dla Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo jest okazją świętowania kolejnej rocznicy założenia Zgromadzenia; w środę, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek, św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W ramach dziewięcioletniej nowenny przed 200 rocznicą objawień Cudownego Medalika zapraszamy na wspólna modlitwę różańcową w najbliższy czwartek, 27 stycznia o godz. 18.30. Nowennę do Matki Bożej od Cudownego Medalika odpra­wiamy w każdą środę po Mszy św. o godz. 12.00 oraz w soboty po Mszy św. o godz. 09.00.

W czasie ferii zimowych nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele. Dzieci zapraszamy na Mszę św. do górnego Kościoła.

W czasie nasilającej się Pandemii wielu z nas potrzebuje szczególnego wsparcia modlitewnego. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie w poniedziałek rozpoczynamy dziewięciodniową nowennę do św. Rocha. Nowennę będziemy odprawiać każdego dnia po Mszy św. o godz. 12.00 oraz w Niedzielę po Mszy św. o 11.45. Msze św. będą sprawowane w intencji ustania epidemii oraz za osoby zakażone i wszystkich którzy im posługują. Imiona osób będzie można składać w koszyku umieszczonym na ołtarzu św. Rocha.

Komitet Nauk Teologicznych PAN oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na debatę z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk”. Tytuł spotkania brzmi: „Cezarowi, co cesarskie, a Bogu, co boskie, czyli o związkach teologii z ekonomią”. W spotkaniu udział wezmą teolodzy i ekonomiści:  dr Bogusław Bławat, dr Piotr Karaś oraz dr Janusz Pyda OP. Debata odbędzie się online 26 stycznia 2022 r. o godz. 19.00. Szczegółowe dotyczące debaty można znaleźć na stronie internetowej www.protempore.mkw.pl.

Zakończyliśmy spotkania kolędowe organizowane w naszej Bazylice dla mieszkań­ców poszczególnych ulic. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za ofiary złożone przy tej okazji. Księża nadal odwiedzają wiernych w domach. Terminy tych wizyt są ustalane indywidualnie drogą telefoniczną. Dziękujemy za Waszą gościnność i życzliwość, która jest dla nas bardzo cenna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.