Ogłoszenia duszpasterskie2. Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.


Dzisiejsza niedziela, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, jest obchodzona jako dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do włączenia się modlitwą i hojnością materialną w te szlachetną inicjatywę. Wyrażamy wdzięczność i uznanie dla młodzieży, która dzisiaj kwestuje na ten cel. Bóg zapłać.

Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. O 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji II niedzieli miesiąca. Po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” Wystąpią: Soliści, Chór i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie, pod dyrekcją Elżbiety Ostrowskiej.

Msze św. roratnie odprawiane są w naszej Bazylice w dni powszednie o godz. 6.45 i 18.00 oraz dodatkowo dla dzieci w poniedziałki i w środy o 17.00 w dolnym kościele, a dla studentów w czwartki o 19.30, również w dolnym kościele.

W liturgii tygodnia:

  • w czwartek – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy. Tego dnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tamtych dni.;
  • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę 17 grudnia rozpoczną się w naszej Bazylice adwentowe rekolekcje dla dorosłych. Poprowadzi je nasz współbrat misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Adam Bandura. Już dzisiaj zaplanujmy czas, aby skorzystać z nauk rekolekcyjnych, które będą głoszone w niedziele na wszystkich Mszach św., a od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Rekolekcje dla studentów  odbywają się w kolejne czwartki  grudnia, podczas Mszy św. o godz. 19.30 w dolnym kościele.

W zakrystii można w dalszym ciągu nabywać opłatki wigilijne, natomiast ministranci rozprowadzają w zakrystii i przy wyjściu z Bazyliki świece wigilijne Caritas.

Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża przekazało na ręce ks. proboszcza  podziękowanie za możliwość przeprowadzenia 11 listopada kwesty na rzecz podopiecznych. W podziękowaniu czytamy między innymi: „Dzięki Bożej pomocy i wielkiej ofiarności Parafian zebraliśmy kwotę 4188 zł, która stanowi ogromne wsparcie dla naszej działalności. Kwotę tę przeznaczymy między innymi na zakup leków, opatrunków i najpilniejsze potrzeby naszych pacjentów. Niech Waszą hojność Bóg wynagrodzi i niech Wam błogosławi”.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz o zabranie biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.