Ogłoszenia duszpasterskie3. Niedziela Wielkiego Postu - 07 marca 2021 r.


Dzisiaj jeszcze w naszej Bazylice: o godz. 16.30 w dolnym kościele Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca; o 17.00 koncert pieśni pasyjnych. Wystąpi Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego pod dyr. Michała Dąbrowskiego. O godz. 18.00 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. prof. Robert Skrzypczak. Od przyszłej niedzieli, tzn. od 14 marca, nabożeństwo będzie transmitowane przez Radio Maryja.

Jutro, w poniedziałek 8 marca – Dzień Kobiet. Modlitwa w intencja wszystkich polskich kobiet, z racji towarzyszących nam od kilku miesiącach niepokojących wydarzeń, niech wybrzmi w tym roku szczególnie.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 9.30; 17.00; 18.30 i 19.30 – przygotowuje młodzież akademicka.

Studenci zapraszają również w każdą środę na wieczorną adorację przed Najświętszym Sakramentem. Początek o godz. 19.30.

Absolwenci Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają w kolejne czwartki Wielkiego Postu na nabożeństwo adoracji relikwii Krzyża Świętego. Początek również o g. 19.30.

Naszą szczególną modlitwą w tych dniach otoczmy papieża Franciszka. Od minionego piątku do poniedziałku trwa jego podróż apostolska do Iraku. W najbliższą sobotę, 13 marca, przypadnie 8. rocznica wyboru argentyńskiego Kardynała Jorge Bergoglia na Stolicę Piotrową.

W przyszłą niedzielę, 14 marca, na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla parafian i wiernych związanych z naszą świątynią. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Kruszewski, proboszcz parafii św. Patryka na Gocławiu, moderator diecezjalny Kościoła Domowego Ruchu Światło – Życie.  Zachęcamy już dziś do zaplanowania sobie czasu, aby wziąć w nich udział oraz do gorącej modlitwy w intencji dobrych i trwałych owoców tego czasu łaski.

Również w przyszłą niedzielę, 14 marca, nasza Bazylika będzie kościołem stacyjnym. Oprócz stałego porządku Mszy św. niedzielnych oraz nabożeństw, zapraszamy dodatkowo na adorację przed Najświętszym Sakramentem od godz. 14.00, o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz na Mszę św. dodatkową o godz. 20.00. Wcześniej, o godz. 19.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca. Naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przygotowało kosz obok konfesjonału przy ołtarzu Ojczyzny, do którego można składać artykuły spożywcze, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla podopiecznych Stowarzyszenia. Zachęcamy do włączenia się także w tę formę wielkopostnego wsparcia potrzebujących.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką oraz prosimy o zabranie nowego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.

W związku z przygotowaniem do uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego informujemy, iż został zakończony wstępny etap przygotowań do budowy kaplicy ku jego czci wraz z projektem adaptacji przestrzeni w kruchcie Bazyliki oraz wystroju wnętrza. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, z inicjatywy naszej parafii, został także wydany reprint „Kazań Świętokrzyskich” z 1974 roku (wydany pierwotnie w Rzymie). Jest to  okazja do zapoznania się z jego nauczaniem – bardzo aktualnym duchowym przesłaniem, a także do materialnego włączenia się w budowę kaplicy Prymasa Tysiąclecia. Kazania są do nabycia w zakrystii, gorąco polecamy.