Ogłoszenia duszpasterskie5 Niedziela zwykła - 10.02.2019 r.


Dzisiaj jeszcze: o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne; o godz. 19.00 – Msza św. w int. Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

W liturgii tygodnia:

  • w poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes. Z racji Światowego Dnia Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 połączoną z udzieleniem sakramentu chorych. Przed Mszą św. zapraszamy chorych do skorzystania ze spowiedzi św. Z tej okazji zwracamy się z gorącą prośbą do rodzin, sąsiadów i znajomych osób chorych o pomoc w dotarciu na tę Mszę św. i skorzystaniu ze spowiedzi i sakramentu chorych;
  • w czwartek święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

Chór naszej Bazyliki Świętego Krzyża "Sursum Corda" systematycznie pracuje, aby stawać się coraz lepszym zespołem i jak słyszymy z każdym miesiącem śpiewa coraz lepiej, stawiając sobie nowe wyzwania. Tak jak każdego roku, zwracamy się z zachętą i gorącym apelem do wszystkich utalentowanych muzycznie i głosowo o wstąpienia w szeregi chóru. W tej chwili najbardziej potrzebne są głosy niskie: alt i bas. Próby odbywają się w poniedziałki i środy w sali św. Wincentego a Paulo.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Zgodnie z zapowiedzią, gościmy dziś w naszej parafii Wspólnotę L'Arche, która wspiera dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i prowadzi w Warszawie rodzinny dom. Przedstawiciele tej wspólnoty będą kwestowali na prowadzenie Domu i zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom.