Ogłoszenia duszpasterskie



4. Niedziela Adwentu - 22.12.2019 r.


Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne.

We wtorek - Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi od godz. 6.00 do 12.00. Od godz. 12.00 kościół będzie zamknięty. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Wieczerza ta jest również wyjątkową w ciągu roku okazją do umocnienia więzi miłości z najbliższymi oraz do pojednania skłóconych. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu. Na godz. 24.00 zapraszamy na Uroczystą Pasterkę. Pół godziny wcześniej, od 23.30 rozpoczniemy wspólny śpiew kolęd, wprowadzający nas w atmosferę Mszy św. Pasterskiej.

Wigilię dla osób samotnych, opuszczonych i bezdomnych nasza parafia organizuje we wtorek, 24 grudnia o godz. 12.00 w sali św. Wincentego a Paulo.

W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6.00 oraz Mszy św. w dolnym kościele. Tego dnia zapraszamy na niezwykły koncert. Włodek Pawlik, laureat nagrody grammy, zagra w naszej bazylice kolędy. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

W drugi dzień świąt, święto św. Szczepana, męczennika. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego. Ofiarami złożonymi na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W liturgii kolejnych dni: w piątek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;w sobotę święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

Za tydzień, w niedzielę – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będzie ono okazją dla wszystkich małżonków, a szczególnie dla Dostojnych Jubilatów, do odnowienia zobowiązań sakramentu małżeństwa. Uczynimy to uroczyście podczas Mszy św. o godz. 11.45.

Informujemy, że w tym roku wizyta duszpasterska, tradycyjnie nazywana „kolędą” rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2020 roku. Plan kolędy jest już w gablotach przy wyjściu z Bazyliki, na naszej parafialnej stronie internetowej oraz został zamieszczony w świątecznym numerze biuletynu parafialnego „Sursum Corda”. Tradycyjnie też informacje o terminie kolędy będą umieszczane przy wejściach do naszych bloków i kamienic. Wszystkich, którzy przeprowadzili się na teren naszej parafii w ostatnim roku prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej na czas Świąt. Są podwójne wydania tygodników: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Idziemy. Prosimy także o zabranie naszego biuletynu z programem kolędy oraz biuletynu specjalnego Caritas Polska z informacjami na temat nowego portalu charytatywnego „Uratuję cię”.