Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 16. Tydzień Biblijny, którego motywem przewo­dnim są słowa „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do uświęcenia dzisiejszego popołudnia lekturą dowolnego fragmentu z Dziejów Apostolskich, które zostały wybrane jako tekst przewodni Ósmego Narodowego Czytania Pisma Świętego.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nieszporów Niedzielnych o 18.30 oraz do udziału we mszy św. w intencji Ojczyzny o 19.00.
  3. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na nabożeństwo Drogi Światła, która jest wielkanocnym odpowiednikiem Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się na parkingu za kościołem w najbliższą środę o 19:30.
  4. Zapraszamy na Rekolekcje Wędrowne dla mężczyzn od 17 do 30 roku życia. Rekolekcje odbędą się w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim w dniach 26-28 kwietnia. Szczegóły i zapisy znajdziemy na Facebooku na profilu Misjonarze.
  5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę w formie majówki połączonej ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Program obejmuje zwiedzanie Radomskiej Fary, Muzeum Jacka Malczewskiego, Skansenu Ziemi Radomskiej oraz nawiedzenie najstarszego Sanktuarium diecezji radomskiej p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach a zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dalszym ciągu polecamy 36 tom kazań radiowych.
  7. Wysłuchajmy jeszcze apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitw w intencji ochrony życia i osób nienarodzonych:

 

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji. Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

✠ Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski