Ogłoszenia duszpasterskieVI Niedziela Zwykła - 11.02.2018 r.


Dzisiaj jeszcze: o godz. 13.00 uroczysta Msza św. z okazji 250. rocznicy śmierci ks. Gabriela Piotra Baudouina, misjonarza, wielkiego jałmużnika XVIII-wiecznej Stolicy, twórcy Szpitala Dzieciątka Jezus. Będzie jej przewodniczył Rektor Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie ks. dr Paweł Holc; o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne w intencji owocnego przeżycia tegorocznego czasu Wielkiego Postu; o godz. 19.00 – Msza św. w int. Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W tym tygodniu wejdziemy w nowy okres roku liturgicznego – Wielki Post. Rozpocznie go Środa Popielcowa. Obrzęd posypania głów popiołem podczas wszystkich Mszy św. Msze św. z kazaniem o godz. 8.00, 9.00, 12.00 i po południu o godz. 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej informuje, że w bieżącym roku duszpasterskim będzie kontynuowana modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Szczegółowy terminarz wywieszony jest w gablocie przy wyjściu z Bazyliki. Nasza bazylika będzie kościołem stacyjnym za miesiąc 11 marca, w 4 niedziele Wielkiego Postu.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o 9.30 i 18.30, dla młodzieży i studentów o 19.30 również w górnym kościele.

Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00. Tegoroczne kazania pasyjne będzie głosił Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Jarecki.

Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie 26. cykl Koncertów Pasyjnych. Będą się one odbywały w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa, a także podejmowania ofiar w intencji trzeźwości naszego narodu. Zachęcamy wszystkich dorosłych do podejmowania postanowień abstynenckich i ofiarowania ich w intencji osób i rodzin dotkniętych tym problemem.

W najbliższą środę 14 lutego odbędą się kolejne zajęcia w ramach Szkoły Cnót Obywatelskich, działającej przy ołtarzu Ojczyzny. wszystkich do uczestniczenia w modlitwie i formacji w ramach Szkoły Cnót Obywatelskich. Tym razem będzie to spotkanie z Panem Mateuszem Nałęczem, ekspertem Instytutu Myśli Schumana pt. „Robert Schuman - czy dziś zrobiłby karierę? - dyskusja o służbie publicznej”. Początek o godz. 19.00 w sali św. Wincentego.

W czwartek, 15 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii nowy cykl katechez dla dorosłych przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wtorki i w czwartki o godz. 19.00 w sali św. Wincentego. Prowadzi je ks. Tadeusz Ristau.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz do zabrania kolejnego numeru biuletynu parafialnego „Sursum Corda”.