Ogłoszenia duszpasterskie


Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023 r.


  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy jeszcze na trzy wydarzenia: 16.00 – Msza św. z poświęceniem kaplicy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego; 17.00 – koncert dziękczynny „Jedna jest Polska” w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Reprezentacyjnego Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz aktorów z Warszawskiego Towarzystwa Teatralnego; 18.30 – Nabożeństwo Majowe
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Od jutra w kalendarzu liturgicznym zaczyna się okres zwykły.
  3. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w każdą niedzielę o 18.30 oraz w tygodniu po Mszach świętych o 9.00 i 18.00.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę, święto nawiedzenia NMP; we czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana; w sobotę, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
  5. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca przypada XVI święto dziękczynienia, które w tym roku będzie przebiegać pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Obchody rozpoczną się uroczystą procesją do Świątyni Opatrzności Bożej, która wyruszy z placu Józefa Piłsudskiego o 7.40. Główna Msza św. odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej o 12.00. W tym samym dniu, w naszej Bazylice podczas Mszy św. o 10.30 dzieci klas IV będą przezywać rocznicę Pierwszej Komunii, a o 13.00 ks. Józef Jachimczak będzie CM będzie świętował 65 rocznicę świeceń kapłańskich.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej