Ogłoszenia duszpasterskie25. Niedziela zwykła - 19 września 2021 r.


Dzisiaj odbędzie się w Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Marsz rozpocznie się na Placu Zamkowym o godz. 11.30, a zakończy Mszą św. w naszej Bazylice o godz. 13.00. Nasze rodziny otoczymy szczególną modlitwą podczas Nabożeństwa Eucharystycznego o godz. 18.00.

Od dnia dzisiejszego Msze św. dla przedszkolaków i dzieci będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 10.30 w dolnym kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie sie w pierwszą niedzielę października (03.10) po Mszy św. o godz. 11.45. Tegoroczne dzieci pierwszokomunijne zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w drugą niedzielę października (10.10) po Mszy św. o godz. 10.30 w górnym kościele. 

W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. męczenników Andrzeja Kim Taegon’a, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; we wtorek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; we czwartek wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana; w sobotę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji uchodźców i emigrantów, którą odprawimy o godz. 16.00. Po Mszy odbędzie się okolicznościowy koncert organizowany przez grupę artystów pochodzących z Wietnamu.

Nowenna do św. Judy Tadeusza we wtorek o godz. 17.30, a po niej Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W sobotę, 25 września minie 68. rocznica aresztowania bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Niech będzie ona dla nas jeszcze jedną okazją do modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Z radością informujemy, że sfinalizowaliśmy pierwszy etap budowy kaplicy poświęconej nowemu błogosławionemu. W tym tygodniu została ukończona przebudowa kruchty pod północną wieżą kościoła oraz organizacja nowej Kaplicy Katyńskiej. Dzięki wielu ofiarodawcom ta część inwestycji została już sfinansowana. W najbliższym czasie mamy zamiar przystąpić do drugiego etapu, mianowicie zakupu materiału na rzeźbę Prymasa Tysiąclecia oraz wykonanie jej gipsowego modelu. Dziękując za dotychczasowe wsparcie polecamy się modlitwie oraz ofiarności wszystkich którym bliska jest postać nowego błogosławionego. 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.