Ogłoszenia duszpasterskie 15. Niedziela zwykła- 14.07.2019 r.


 

Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczne. O godz. 19.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji drugiej niedzieli miesiąca.

 

We wtorek Nowenna do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;

 

  • we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel;

 

  • w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Kapłana;

 

  • w sobotę – wspomnienie bł. Czesława, Kapłana.

 

Za tydzień, w niedzielę 21 lipca rozpocznie się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i gorącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych  w niedzielę 28 lipca. Przy tej okazji Stowarzyszenie „MIVA”, działające przy Komisji Episkopatu do Spraw Misji, zaprasza wszystkich kierowców oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. W związku z tym zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe projektów związanych z zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Ofiary na ten cel można będzie składać w zakrystii lub przy okazji poświęcenia pojazdu.

 

Trwają prace remontowe schodów wejściowych naszej Bazyliki. Polecamy je w dalszym ciągu modlitwom i ofiarności Parafian i wszystkich modlących się w naszej świątyni.

 

Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacyjnego wypoczynku także na lekturę książki i prasy katolickiej.


 

 16. Niedziela zwykła- 21.07.2019 r.

 


 

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Jest on okazją do szczególnej modlitwy i gorącego apelu o ostrożność i bezpieczeństwo na naszych drogach. Niech św. Krzysztof wyprasza nam Bożą opiekę i szczęśliwy powrót do domu. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych  w przyszłą niedzielę 29 lipca po Mszach św. od godz. 7.30. Przy tej okazji Stowarzyszenie „MIVA”, działające już od 20. lat przy Komisji Episkopatu Polski do Spraw Misji, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe projektów związanych z zakupem środków transportu dla polskich   misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub przy okazji poświęcenia pojazdu.

 

Na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

 

W tym tygodniu w liturgii:

 

  • w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;

 

  • we wtorek – święto św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy;

 

  • w środę – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;

 

  • w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła;

 

  • w piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP;

 

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

 

W  dalszym ciągu zachęcamy do zamawiania Mszy św. we własnych intencjach, które możemy przekazać misjonarzom, przybywającym z różnych stron świata na wypoczynek wakacyjny, aby mogli je odprawić w dowolnym najbliższym terminie w miejscu swojej posługi. Jest to jedna z bardzo konkretnych forma wsparcia misjonarzy.

 

Polecamy, jak każdego tygodnia, prasę katolicką, a w niej komentarze i pogłębioną refleksję na temat bieżących wydarzeń w Kościele, Ojczyźnie i na świecie.

 

Wszystkim rozpoczynającym wakacyjny wypoczynek, życzymy dobrej pogody oraz skutecznej odnowy sił fizycznych i duchowych.