Ogłoszenia duszpasterskieIV Niedziela Wielkanocna  - 22.04.2018 r.


Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele 55. Światowy Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego. W intencji nowych powołań: kapłańskich, misjonarskich i misyjnych będziemy modlić się jeszcze dzisiaj podczas nabożeństwa eucharystycznego o godz. 18.00.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w środę – święto św. Marka, Ewangelisty.

We wtorek Nowenna do Św. Judy Tadeusza o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji podziękowań i próśb.

W sobotę 28 kwietnia, w przeddzień 45. rocznicy śmierci, Służebnica Boża Hanna Chrzanowska zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy. Uroczystościom w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o 9.30 przewodniczyć będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie ks. kard. Angelo Amato.

W poniedziałek 23 kwietnia o godz. 19.00, w Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu 66, odbędzie się spotkanie autorskie z ks. Krzysztofem Pawliną, Rektorem Papieskiego Wydziału Teologicznego, w związku z najnowszym tomikiem jego poezji. Gośćmi prowadzącymi będą: Ernest Bryll, Marcin Styczeń i Marek Sokołowski. Gorąco polecamy.

W czwartek 26 kwietnia odbędzie się w naszej Bazylice Uroczysty Koncert Galowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE, dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji czwartej rocznicy kanonizacji. Początek o godz. 20.00. Zapraszamy.

Za tydzień, w niedzielę 29 kwietnia, będziemy obchodzili Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką oraz o zabranie kolejnego numeru biuletynu parafialnego Sursum Corda. W zakrystii są także do nabycia tegoroczne Kazania pasyjne oraz 30 tom Kazań radiowych. Gorąco polecamy.