piątek, 31 październik 2014 21:52

Nabożeństwa za zmarłych - modlitwa w katakumbach

Napisane przez 

W Uroczystość Wszystkich Świętych uwielbiamy Boga w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu. Porządek Mszy Świętych w naszej Bazylice jak w niedzielę,
z wyjątkiem Mszy św. w dolnym kościele.

 


Na 18.00 zapraszamy na procesję i modlitwy za zmarłych. Msze św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostaną odprawione: w sobotę, 1 listopada, o 19.00, w niedzielę, 2 listopada, o 7.30 i 19.00 oraz 8 listopada na zakończenie oktawy o 18.00.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. 

W czasie Nabożeństwa za Zmarłych, w niedzielę, 2 listopada, w „Dniu Zadusznym”, nawiedzimy groby znajdujące się w katakumbach naszego dolnego kościoła. Warto wiedzieć, że w Bazylice Świętego Krzyża nie tylko spoczywają serca: Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta, ale w pod-ziemiach zostali pochowani pierwsi księża misjonarze, wśród nich wielki jałmużnik Warszawy – Ksiądz Gabriel Piotr Baudouin, siostry miłosierdzia, a także osoby zasłużone, m. in. 
marszałek Sejmu Czteroletniego – Stanisław Małachowski.

Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy przez cały listopad podczas nabożeństw różańcowych: w niedziele o godz. 18.00, w tygodniu o godz. 17.30 z wyjątkiem wtorków. Wypominki przyjmuje Siostra w zakrystii, w niedziele – po każdej Mszy św., w tygodniu od wtorku do soboty w godz. Od 8.00 do 12.00 i od 16.00 do 19.00.

Czytany 3451 razy