poniedziałek, 06 sierpień 2018 00:00

Zapraszamy na koncert pt. „Krzyk Wolności - koncert pieśni Powstania Warszawskiego”,

Napisane przez 

W imieniu Biura programu „Niepodległa”, naszej Parafii, Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenia  „WEST” pragniemy serdecznie zaprosić do uczestnictwa w koncercie pt. „Krzyk Wolności – koncert pieśni Powstania Warszawskiego”, który rozpocznie cały cykl koncertów pod nazwą „Pieśni Wolności”, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert odbędzie się w 11 sierpnia (początek o 19.00) w dolnym kościele naszej Bazyliki i będzie nawiązywać do dramatycznych losów samej świątyni i całego Śródmieścia w trakcie Powstania Warszawskiego. W programie koncertu publiczność odnajdzie cały wachlarz emocji – od pełnych radości i młodzieńczej werwy piosenek z warszawskich barykad po refleksyjne utwory, poświęcone dramatowi Warszawy i jej mieszkańców.

Pierwszy koncert a także wszystkie pozostałe zaprezentuje zespół wokalno-aktorski „Sonanto” wraz z wybranymi instrumentalistami.

Kolejne koncerty w ramach cyklu to:

1) Koncert pieśni legionowych i ułańskich z okazji roku 100-lecia niepodległości i Święta Wojska Polskiego – w niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 20.00.

2) „Wrzesień ’39 – koncert polskich pieśni II wojny światowej” rozpocznie się 1 września o godz. 19.00.

3) Czwarty, ostatni z koncertów, rozpocznie się 13 października o godz. 19.00 i będzie między innymi muzycznym wspomnieniem odwiedzin papieża Jana Pawła II w Bazylice i spotkania ze środowiskami twórczymi, które miało tam miejsce w 1987 roku.

Na każde z wydarzeń wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Czytany 2658 razy